EB2532YA12-18.432M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
EB2532YA12-18.432M TR PDF
Type Description
Series:EB2532
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:18.432 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)