EB1620YA10-24.576M TR
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
DataSheet
EB1620YA10-24.576M TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:24.576 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)