SC12S-9PF20PPM
Manufacturer
Seiko Instruments, Inc.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SC12S-9PF20PPM PDF
Type Description
Series:SC12S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):90 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.050" L x 0.041" W (1.27mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)