EB2532JA12-12.000M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
EB2532JA12-12.000M TR PDF
Type Description
Series:EB2532
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)