XK12M00000S700
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
CRYSTALS 12.0MHZ 10PPM 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
XK12M00000S700 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):25 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49S
Size / Dimension:0.453" L x 0.187" W (11.50mm x 4.75mm)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)