XC18M43200S001
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
CRYSTALS 18.432MHZ 40PPM 20PF
Catalog
Crystals
DataSheet
XC18M43200S001 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:18.432 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±40ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)