EB1620JA10-20.000M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
EB1620JA10-20.000M TR PDF
Type Description
Series:EB1620
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:20 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)