CCHD-950-50-49.152
Description
XTAL OSC XO 49.1520MHZ HCMOS SMD
DataSheet
CCHD-950-50-49.152 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:49.152 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-12-30E-20.000000G
SIT1602BI-12-30E-20.000000G
MEMS OSC XO 20.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT5356AICFN-30N0-30.720000X
SiT5356AICFN-30N0-30.720000X
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ
SiT5356AICFP-28VT-12.000000F
SiT5356AICFP-28VT-12.000000F
XTAL OSC VCTCXO 12.0000MHZ
CCHD-950-50-49.152
CCHD-950-50-49.152
LCCX6-10B-L
LCCX6-10B-L
CONN TERM RECT TONG 6 AWG #10
V16008 BK005
V16008 BK005
CABLE 4COND 8AWG BLACK SHLD 100'
7205SY9V4BE
7205SY9V4BE
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V