CCHD-575-50-80.000
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ HCMOS SMD
DataSheet
CCHD-575-50-80.000 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:80 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.295" L x 0.200" W (7.50mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)