CPROBS5-0010
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ SN INLNE
Catalog
Oscillators
DataSheet
CPROBS5-0010 PDF
Type Description
Series:PRO
Package:Box
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:10 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Package / Case:Module Adapter, SMA M to F
Size / Dimension:0.550" Dia x 2.590" L (13.97mm x 65.79mm)