CVSS-945-50.000
Description
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ SNWV
DataSheet
CVSS-945-50.000 PDF
Type:VCXO
Frequency:50 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±20ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)