RD24M00000S300
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
24MHZ SM5032 3.3V HCMOS 15PF
Catalog
Oscillators
DataSheet
RD24M00000S300 PDF
Type Description
Series:COM53
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:-
Type:-
Frequency:24 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)