CVHD-952-148.3516
Description
XTAL OSC VCXO 148.3516MHZ HCMOS
DataSheet
CVHD-952-148.3516 PDF
Type Description
Series:CVHD-952
Type:VCXO
Frequency:148.3516 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±20ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.210" (5.33mm)