C3391-4.096
Description
XTAL OSC XO 4.0960MHZ HCMOS SMD
DataSheet
C3391-4.096 PDF
Type Description
Series:C33
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:4.096 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):18mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4B2-33NX148.425787Y
SiT3372AI-4B2-33NX148.425787Y
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ HCSL
SIT8008BC-11-33N-100.000000Y
SIT8008BC-11-33N-100.000000Y
MEMS OSC XO100MHZ SMD
SiT3372AC-4E3-28NU128.000000Y
SiT3372AC-4E3-28NU128.000000Y
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ HCSL
23-07
T-3-1 4 T-5 WEDGE BASE LAMP SKT
C3391-4.096
C3391-4.096
STAPLES 7/8" INSULATED 300/BOX
CE3290-33.000
CE3290-33.000
XTAL OSC XO 33.0000MHZ HCMOS TTL