CVPD-940X-155.520
Description
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
DataSheet
CVPD-940X-155.520 PDF
Type Description
Series:CVPD-940
Type:VCXO
Frequency:155.52 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):88mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4B9-28NC80.000000Y
SiT3372AC-4B9-28NC80.000000Y
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-4E2-25NB216.000000T
SiT3372AI-4E2-25NB216.000000T
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-1E3-30NE35.328000T
SiT3372AC-1E3-30NE35.328000T
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ LVPECL
F10-600-C2
F10-600-C2
PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
CVPD-940X-155.520
CVPD-940X-155.520
BLACK SPEAKER 4 OHM 5 WATT
FERRITE CORE 90 OHM SOLID