CVS575-622.080
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCSO 622.0800MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
CVS575-622.080 PDF
Type Description
Series:CVS575
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCSO (SAW)
Frequency:622.08 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±150ppm
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):82mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.295" L x 0.200" W (7.50mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)