CVPD-970X-622.080
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
CVPD-970X-622.080 PDF
Type Description
Series:CVPD-970
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:622.08 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):80mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-72-XXS-66.600000D
SIT1602BC-72-XXS-66.600000D
MEMS OSC XO 66.6000MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BI-83-30E-72.000000T
SIT1602BI-83-30E-72.000000T
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-4B2-28NZ184.320000Y
SiT3372AC-4B2-28NZ184.320000Y
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ HCSL
CVPD-970X-622.080
CVPD-970X-622.080
G12JPC
G12JPC
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V