CVPD-970X-622.080
Description
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
DataSheet
CVPD-970X-622.080 PDF
Type Description
Series:CVPD-970
Type:VCXO
Frequency:622.08 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):80mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)