EC3645ETTTS-24.000M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
OSC XO 24MHZ 3.3V CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
EC3645ETTTS-24.000M TR PDF
Type Description
Series:EC36
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:24 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-2E2-25NC280.550000X
SiT3373AI-2E2-25NC280.550000X
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ LVDS
SiT3372AC-1E3-30NZ98.304000Y
SiT3372AC-1E3-30NZ98.304000Y
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
SiT3373AI-2E9-28NX312.500000T
SiT3373AI-2E9-28NX312.500000T
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
RGT2012P-133-B-T5
RGT2012P-133-B-T5
RES 13 KOHM 0.1% 1/10W 0805
EC3645ETTTS-24.000M TR
EC3645ETTTS-24.000M TR
OSC XO 24MHZ 3.3V CMOS SMD