EC2645ETTS-33.333M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
OSC XO 33MHZ 3.3V CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
EC2645ETTS-33.333M TR PDF
Type Description
Series:EC26
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:33.333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):18mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-2E2-30NE256.000000Y
SiT3373AC-2E2-30NE256.000000Y
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVDS
SiT9365AI-1E1-30E322.265625T
SiT9365AI-1E1-30E322.265625T
XTAL OSC XO 322.265625MHZ LVPECL
SiT3372AI-4E2-30NZ14.400000X
SiT3372AI-4E2-30NZ14.400000X
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ HCSL
PS0055BE27133BH1
PS0055BE27133BH1
CAP CER 270PF 5KV R42 DISK
EC2645ETTS-33.333M TR
EC2645ETTS-33.333M TR
OSC XO 33MHZ 3.3V CMOS SMD
LM2575D2T-3.3
LM2575D2T-3.3
IC REG BUCK 3.3V D2PAK-5
SS14-6605HE3_B/H
SS14-6605HE3_B/H
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC