RF50M00000S300
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
50MHZ SM2520HCMOS 15PF 3.3V
Catalog
Oscillators
DataSheet
RF50M00000S300 PDF
Type Description
Series:COM22
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:-
Type:-
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)