RE25M00000S300
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
25MHZ SM3225 HCMOS 15PF 3.3V
Catalog
Oscillators
DataSheet
RE25M00000S300 PDF
Type Description
Series:COM32
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:-
Type:-
Frequency:25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-4E2-33NZ250.000000X
SiT3373AI-4E2-33NZ250.000000X
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-1B9-33NG155.520000X
SiT3372AC-1B9-33NG155.520000X
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
SiT3373AI-2B2-25NB491.520000T
SiT3373AI-2B2-25NB491.520000T
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVDS
RE25M00000S300
RE25M00000S300
25MHZ SM3225 HCMOS 15PF 3.3V