RC25M00000S300
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
25MHZ SM0705 HCMOS 15PF 3.3V
Catalog
Oscillators
DataSheet
RC25M00000S300 PDF
Type Description
Series:COM75
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:-
Type:-
Frequency:25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)