CPROBS5-0100
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
CPROBS5-0100 PDF
Type Description
Series:PRO
Package:Box
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Free Hanging
Package / Case:Module Adapter, SMA M to F
Size / Dimension:0.550" Dia x 2.590" L (13.97mm x 65.79mm)
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B9-33NY153.600000Y
SiT3372AI-2B9-33NY153.600000Y
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVDS
SIT1602BI-33-28N-7.372800X
SIT1602BI-33-28N-7.372800X
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-1E2-25NU10.000000T
SiT3372AC-1E2-25NU10.000000T
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
CPROBS5-0100
CPROBS5-0100
XTAL OSC XO 100.0000MHZ SNWV