
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 3 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1V @ 300mA, 3A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 60 @ 500mA, 5V |
| Power - Max: | 30 W |
| Frequency - Transition: | 3MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-220-3 |
| Supplier Device Package: | TO-220-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of KSD880O is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 100V 30A TO3
TRANS PNP 50V 0.15A USM
TRANS NPN 300V 0.1A SOT323
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0603
CAP CER 0.056UF 630V X7R 2220
TRANS NPN 60V 3A TO220-3
LTCC LOW PASS FILTER, DC - 1200