L12-30-100-6-S
Description
L12-S MICRO LINEAR ACTUATOR
DataSheet
L12-30-100-6-S PDF
Type Description
Series:L12
Package:Retail Package
Motor Type:Brushed
Voltage - Rated:6VDC
Size / Dimension:-
Diameter - Shaft:0.354" (9.00mm)
Length - Shaft and Bearing:1.181" (30.00mm) - Stroke Length
Mounting Hole Spacing:3.228" (82.00mm)
Termination Style:Wire Leads with Connector
Features:Stroke Limit Switches
Gear Reduction Ratio:100
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C