L12-100-210-6-R
Description
L12 -R MICRO LINEAR SERVO
DataSheet
L12-100-210-6-R PDF
Type Description
Series:L12
Package:Bulk
Motor Type:Brushed
Voltage - Rated:6V
RPM:-
Torque - Rated (oz-in / mNm):287.76 / 80000 (Linear)
Size / Dimension:-
Diameter - Shaft:0.354" (9.00mm)
Length - Shaft and Bearing:3.937" (100.00mm) - Stroke Length
Mounting Hole Spacing:5.984" (152.00mm)
Termination Style:Wire Leads with Connector
Features:RC Linear Servo
Gear Reduction Ratio:210
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C