EPCC-BS-25-50-6P-A
Manufacturer
Festo
VIGOR # :
Description
ELECTRO-CYLINDER
Catalog
Motors - AC, DC
DataSheet
EPCC-BS-25-50-6P-A PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Function:-
Motor Type:-
Voltage - Rated:-
RPM:-
Torque - Rated (oz-in / mNm):-
Power - Rated:-
Encoder Type:-
Size / Dimension:-
Diameter - Shaft:-
Length - Shaft and Bearing:-
Mounting Hole Spacing:-
Termination Style:-
Features:-
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MSME102G1G
MSME102G1G
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
SERVOMOTOR 70 RPM 4.8V KITTENBOT
R88M-G40030H-S2
R88M-G40030H-S2
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
RWR81N3400FRRSL
RWR81N3400FRRSL
RES 340 OHM 1W 1% WW AXIAL
EPCC-BS-25-50-6P-A
EPCC-BS-25-50-6P-A
ELECTRO-CYLINDER
CS-KIT-ULTRA
CS-KIT-ULTRA
HAND-DRAWN COMPLEX CIRCUITS KIT
CABLE FFC 23POS 0.50MM 1.18"