25GST2R82-216P.1
Manufacturer
Portescap
VIGOR # :
Description
STANDARD MOTOR 10000 RPM 24V
Catalog
Motors - AC, DC
DataSheet
25GST2R82-216P.1 PDF
Type Description
Series:25GST2R82
Package:Tray
Part Status:Active
Type:DC Motor
Function:Standard
Motor Type:Brushed
Voltage - Rated:24VDC
RPM:10000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):4.25 / 30
Power - Rated:24W
Encoder Type:-
Size / Dimension:Round - 0.984" Dia (25.00mm)
Diameter - Shaft:0.118" (3.00mm)
Length - Shaft and Bearing:0.492" (12.50mm)
Mounting Hole Spacing:0.669" (17.00mm)
Termination Style:Solder Tab
Features:-
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C