T16-300-64-12-P
Description
T16-P MICRO LINEAR ACTUATOR
DataSheet
T16-300-64-12-P PDF
Motor Type:Brushed
Voltage - Rated:12VDC
RPM:-
Torque - Rated (oz-in / mNm):323.73 / 90000 (Linear)
Size / Dimension:-
Diameter - Shaft:0.394" (10.00mm)
Length - Shaft and Bearing:1.181" (30.00mm) - Stroke Length
Mounting Hole Spacing:-
Termination Style:Wire Leads with Connector
Features:Potentiometer Feedback
Gear Reduction Ratio:64
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C