VG.ECI6340BK1.P63.1.5
Description
GEARMOTOR 800 RPM 24V PLANETARY
DataSheet
VG.ECI6340BK1.P63.1.5 PDF
Motor Type:Brushless (BLDC)
Voltage - Rated:24VDC
RPM:800 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):474.5 / 3350
Power - Rated:-
Encoder Type:-
Size / Dimension:Round - 2.480" Dia (63.00mm)
Diameter - Shaft:0.591" (15.00mm)
Length - Shaft and Bearing:1.535" (39.00mm)
Mounting Hole Spacing:2.047" (52.00mm)
Termination Style:Wire Leads
Features:-
Gear Reduction Ratio:5
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:0°C ~ 40°C