22N78313P1001
Description
STANDARD MOTOR 10000 RPM 9V
DataSheet
22N78313P1001 PDF
Type Description
Series:22N78 Athlonix
Package:Tray
Motor Type:Brushed
Voltage - Rated:9VDC
RPM:10000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):2.05 / 14.5
Power - Rated:12W
Encoder Type:-
Size / Dimension:Round - 0.866" Dia (22.00mm)
Diameter - Shaft:0.059" (1.50mm)
Length - Shaft and Bearing:0.295" (7.50mm)
Mounting Hole Spacing:0.669" (17.00mm)
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C