EPCS-BS-60-150-12P-A-ST-M-H1-PLK-AA
Manufacturer
Festo
VIGOR # :
Description
ELECTRIC CYLINDER UNIT
Catalog
Stepper Motors
DataSheet
EPCS-BS-60-150-12P-A-ST-M-H1-PLK-AA PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Coil Type:-
Voltage - Rated:-
Current Rating (Amps):-
Steps per Revolution:-
Step Angle:-
Accuracy:-
Torque - Holding (oz-in / mNm):-
Size / Dimension:-
NEMA Frame Size:-
Diameter - Shaft:-
Length - Shaft and Bearing:-
Mounting Hole Spacing:-
Termination Style:-
Operating Temperature:-
Coil Resistance:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
29SM-K550-99V
29SM-K550-99V
STEP MOTOR HYBRID DUAL SHAFT 24V
2689
STEPPER MOTOR W/18CM LEAD SCREW
42M048C2B-R21
42M048C2B-R21
STEP MOTOR PM GEARED BIPOLAR 12V
FFH-23373-I04
FFH-23373-I04
SPEAKER 280OHM SIDE PORT 96DB
SiT3372AC-2B3-25NG100.000000T
SiT3372AC-2B3-25NG100.000000T
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVDS