ERMS-25-180-ST-M-H1-PLK-AA
Manufacturer
Festo
VIGOR # :
Description
ROTARY DRIVE UNIT
Catalog
Stepper Motors
DataSheet
ERMS-25-180-ST-M-H1-PLK-AA PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Coil Type:-
Voltage - Rated:-
Current Rating (Amps):-
Steps per Revolution:-
Step Angle:-
Accuracy:-
Torque - Holding (oz-in / mNm):-
Size / Dimension:-
NEMA Frame Size:-
Diameter - Shaft:-
Length - Shaft and Bearing:-
Mounting Hole Spacing:-
Termination Style:-
Operating Temperature:-
Coil Resistance:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PM35L-075-063
PM35L-075-063
PERMANENT MAGNET STEPPER MOTOR
WO-416-07-05
WO-416-07-05
STEPPER MOTOR
23KM-K049-00V
23KM-K049-00V
STEP MOTOR HYBRID UNIPOLAR 24V
0603J0250391FCT
0603J0250391FCT
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 0603