DRA1-CMXE60D10
Description
SSR RELAY SPST-NO 8A 1-60V
DataSheet
DRA1-CMXE60D10 PDF
Output Type:DC
Voltage - Input:20 ~ 28VDC
Voltage - Load:1 V ~ 60.0 V
Load Current:8 A
On-State Resistance (Max):18 mOhms