SW GR100/20-25 AT
Description
SWITCH REED SPST-NO 1A 150V
DataSheet
SW GR100/20-25 AT PDF
Release Range:7 ~ 17AT
Current - Switching:1A (AC/DC)
Voltage - Switching AC:150 V
Voltage - Switching DC:100 V
Termination Style:Axial
Length - Overall:2.126" (54.00mm)
Size - Body:0.098" Dia x 0.799" L (2.50mm x 20.30mm)
Height Above Board:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Capacitance:0.2 pF
Current - Carry:1.5A (AC/DC)