OA938AP-22-1WB
Manufacturer
Orion Fans
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 92X38.5MM 230VAC WIRE
Catalog
AC Fans
DataSheet
OA938AP-22-1WB PDF
Type Description
Series:OA938
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:38.50mm
Air Flow:50.0 CFM (1.40m³/min)
Static Pressure:0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:32.0dB
Power (Watts):9.00W
RPM:3100 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)