D2E133-DM47-23
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN BLWR CENT 204X270MM 230VAC
Catalog
AC Fans
DataSheet
D2E133-DM47-23 PDF
Type Description
Series:D2E133
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Rectangular - 204mm L x 213mm H (133mm Dia)
Width:270.0mm
Air Flow:353.0 CFM (9.88m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Blower, Centrifugal
Features:-
Noise:55.0dB(A)
Power (Watts):185W
RPM:2200 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)