OA254AN-11-3TB
Manufacturer
Orion Fans
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
Catalog
AC Fans
DataSheet
OA254AN-11-3TB PDF
Type Description
Series:OA254AN
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Round - 254mm Dia
Width:89.00mm
Air Flow:320.0 CFM (8.96m³/min)
Static Pressure:0.310 in H2O (77.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:48.0dB
Power (Watts):32.00W
RPM:1100 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)