UF80A23-BWHR-T1
Description
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC WIRE
DataSheet
UF80A23-BWHR-T1 PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:30.0 CFM (0.840m³/min)
Static Pressure:0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:36.0dB(A)
Power (Watts):12.00W
RPM:3000 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)