R3G220-RC05-03
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
MOTORIZED IMPELLER
Catalog
AC Fans
DataSheet
R3G220-RC05-03 PDF
Type Description
Series:R3G220
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 220mm Dia
Width:71.00mm
Air Flow:-
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Noise:-
Power (Watts):85.0W
RPM:2580 RPM
Termination:3 Wire Leads with Splice Terminals, 4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)