D2E097-CB11-32
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN BLWR CENT 144X140MM 115VAC
Catalog
AC Fans
DataSheet
D2E097-CB11-32 PDF
Type Description
Series:D2E097
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Rectangular - 144mm L x 137mm H (97mm Dia)
Width:140.0mm
Air Flow:120.0 CFM (3.36m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Blower, Centrifugal
Features:-
Noise:47.0dB(A)
Power (Watts):43.00W