G2S097-DB03-01
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN BLWR CENT 143X53MM 230VAC
Catalog
AC Fans
DataSheet
G2S097-DB03-01 PDF
Type Description
Series:G2S097
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Rectangular - 143mm L x 137mm H (97mm Dia)
Width:53.00mm
Air Flow:26.0 CFM (0.728m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Blower, Centrifugal
Features:-
Noise:38.0dB(A)
Power (Watts):22.00W