FKA2-20572NBHT3F
Description
FAN AXIAL 205X72MM 115VAC TERM
DataSheet
FKA2-20572NBHT3F PDF
Type Description
Series:FKA2-20572
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 205mm L x 205mm H
Width:72.00mm
Air Flow:665.0 CFM (18.62m³/min)
Static Pressure:0.500 in H2O (124.5 Pa)
Features:-
Noise:75.4dB(A)
Power (Watts):100W
RPM:3200 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)