FDA2-17251QBHT3F-SF
Description
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM
DataSheet
FDA2-17251QBHT3F-SF PDF
Type Description
Series:HPLC, FDA2-17251-SF
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Width:51.00mm
Air Flow:250.0 CFM (7.00m³/min)
Static Pressure:0.610 in H2O (151.9 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Salt Fog Rated, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:59.0dB(A)
Power (Watts):27.00W
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Approval Agency:CE, cURus, TUV
Weight:1.98 lbs (900 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CF4113MBT-000U-A99
CF4113MBT-000U-A99
FAN AXIAL 120X38MM 100-240V
19028422A
19028422A
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC MX2B3
8506TV
8506TV
FAN AXIAL 76X37MM 115VAC WIRE
182P12
182P12
PWR XFMR TORO 120VA CHAS MT
FDA2-17251QBHT3F-SF
FDA2-17251QBHT3F-SF
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM