UF12A12-BWMR
Description
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC WIRE
DataSheet
UF12A12-BWMR PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.00mm
Air Flow:92.0 CFM (2.58m³/min)
Static Pressure:0.280 in H2O (69.7 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:42.0dB(A)
Power (Watts):12.00W
RPM:2750 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)