FDA2-25489QBLW4F
Description
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC WIRE
DataSheet
FDA2-25489QBLW4F PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 254mm Dia
Width:89.00mm
Air Flow:440.0 CFM (12.32m³/min)
Static Pressure:0.307 in H2O (76.5 Pa)
Noise:52.0dB(A)
Power (Watts):32.00W
RPM:1650 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Approval Agency:CE, cURus, TUV
Weight:6 lbs (2.7 kg)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FDA2-R17251QBKW4F
FDA2-R17251QBKW4F
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE
9956
FAN AXIAL 119X25MM 230VAC TERM