FKA1-17251NBLT31
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC TERM
Catalog
AC Fans
DataSheet
FKA1-17251NBLT31 PDF
Type Description
Series:FKA1-17251
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:50.80mm
Air Flow:-
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:-
Power (Watts):-
RPM:-
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)