FDA2-17255NBKT3D-L
Description
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC TERM
DataSheet
FDA2-17255NBKT3D-L PDF
Type Description
Series:HPLC, FDA2-17255
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Width:55.00mm
Air Flow:240.0 CFM (6.72m³/min)
Static Pressure:0.531 in H2O (132.3 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:61.0dB(A)
Power (Watts):25.00W
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)