SF11592A-1092MBT.GN
Description
FAN AXIAL 91.5X25.5MM 115VAC
DataSheet
SF11592A-1092MBT.GN PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 91.5mm L x 91.5mm H
Width:25.50mm
Air Flow:28.0 CFM (0.784m³/min)
Static Pressure:0.110 in H2O (27.4 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:33.0dB(A)
Power (Watts):6.00W
RPM:2100 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)